Jak praktycznie przechowywać buty w małym mieszkaniu?

Przechowywanie butów w małym mieszkaniu może przysparzać nieco trudności. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, by nie zagracały one wspólnej przestrzeni, a zarazem nie niszczyły się w czasie, gdy nie są używane. Zebraliśmy cały szereg pomysłów, które z pewnością pomogą Ci uporządkować mieszkanie i znaleźć miejsce dla butów, czekających na odpowiednią porę roku.

Strategia przechowywania butów w małym mieszkaniu

Właściciele mieszkań o małym metrażu raczej nie muszą wiedzieć, jak przechowywać buty w garderobie. Dobrze jest, gdy pomysł na przechowywanie butów może dotyczyć strychu czy łazienki. Niestety, w większości przypadków buty, niezależnie od sezonu, muszą znaleźć swoje miejsce w jednym z zamieszkanych pomieszczeń. Co zrobić w takiej sytuacji? Warto wykorzystać sprawdzony pomysł na przechowywanie butów. Jednym z takich pomysłów będzie z pewnością wąska i wysoka szafka, która nie będzie zajmować wiele miejsca. Dobrym sposobem będą również kartonowe pudełka czy plastikowe opakowania, dzięki którym można szybko sprawdzić, które buty znajdują się w jego wnętrzu, co znacznie usprawnia ich odszukiwanie. W małych mieszkaniach sprawdzają się również systemy do przechowywania butów, oparte na wysuwanych szufladach i półkach.

buty w małym mieszkaniu

Sprytne sposoby na przechowywanie butów w małym mieszkaniu

Dobry sposób na przechowywanie butów to taki, który daje im ochronę przed zanieczyszczeniami i uniemożliwia odkształcanie się. W małych mieszkaniach trzeba wykazać się sporym sprytem, by sezonowe buty nie zagracały niewielkiej przestrzeni. Poznaj więc nasze sposoby na to, jak przechowywać buty po sezonie.

Jak przechowywać buty w małym mieszkaniu

Przechowywanie butów w kartonie

To jeden ze skutecznych pomysłów na to, jak przechowywać buty w domu czy w mieszkaniu. Kartony takie można umieścić w piwnicy, jeśli mamy do niej dostęp. To dobry sposób na przechowywanie butów sezonowych. W lecie do kartonów można włożyć buty zimowe, w zimie natomiast te same kartony można wykorzystać do przechowywania butów, używanych w okresie letnim.

Plastikowe opakowania na buty

Przechowywanie butów w szafce

Szafki są dobrym pomysłem na przechowywanie butów w garderobie czy na korytarzu. To najbardziej oczywiste rozwiązanie, które nasuwa się od razu podczas planowania miejsca, w którym buty będą mogły być schowane przed wzrokiem postronnych osób. W małych mieszkaniach przechowywanie butów zimowych czy letnich lepiej zaplanować w wąskich i wysokich szafkach. Taki menel będzie pojemny, choć nie będzie zajmował dużo miejsca.

Przechowywanie butów w szafce

Przechowywanie butów w szafach

W szafach najczęściej przechowujemy buty, które nie są wykorzystywane w danym sezonie. Przed umieszczeniem ich we wnętrzu szafy, należy je odpowiednio wyczyścić i zapakować. Doskonale sprawdzą się tutaj pudełka do przechowywania butów czy też organizery do przechowywania butów, ułatwiające ich późniejsze odnalezienie.

przechowywanie butów

Plastikowe opakowania na buty

To doskonałe rozwiązanie problemu, gdzie przechowywać buty, jeśli mieszkamy w niewielkim mieszkaniu. Takie przeźroczyste pudełka do przechowywania butów pozwalają na ich szybkie odnalezienie, chroniąc jednocześnie obuwie przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Przechowywanie butów zimowych w ten sposób to jeden z najpopularniejszych sposobów, niezależnie od metrażu, na którym mieszkamy czy dostępu do strychu lub piwnicy.

Wieszak na buty na drzwi

To ciekawe rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Taki wieszak to jeden z najlepszych sposobów, jeśli chodzi o pomysły na przechowywanie butów. Można go zamontować zarówno na drzwiach do szafy, jak też na drzwiach wejściowych do któregoś z pomieszczeń. Nie zajmuje on dużo miejsca, będąc jednocześnie idealnym sposobem na przechowywanie butów  w małym mieszkaniu.

Podstawki do przechowywania butów

Podstawki do przechowywania butów wprowadzają porządek w szafce z butami czy na przeznaczonej dla nich półce. Wyglądają estetycznie, niezależnie od tego czy decydujemy się przechować z ich wykorzystaniem buty letnie, czy też traktujemy je jako sposób na to, jak przechowywać buty zimowe.

Jak przechowywać buty podatne na odkształcanie?

Większość z nas posiada w swojej garderobie różnego rodzaju buty, które są podatne na odkształcenia, psujące ich estetykę. Do takich butów należą przede wszystkim kozaki i cienkie kalosze. Czy istnieje skuteczny sposób na przechowywanie butów tego rodzaju? Okazuje się, że tak. Idealnie sprawdzą się tutaj prawidła. Są to produkty, wykonane z drewna lub plastiku. Dzięki nim przechowywanie butów nie prowadzi do ich niszczenia z powodu powstawania różnego rodzaju odkształceń. Co więcej, dobrej jakości prawidła mogą nawet niwelować te odkształcenia, które już powstały na naszym obuwiu. Warto więc zainwestować w nie, by przechowywanie butów w szafie nie prowadziło do ich niszczenia. Skutecznym pomysłem będą również różnego rodzaju wypełniacze, dzięki którym but utrzyma swój kształt i wygląd.

Wieszak na buty na drzwi

Jak ukryć buty w przedpokoju?

Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj z pewnością specjalnie do tego celu przeznaczona szafka. Może ona przybrać formę komody lub mebla z półkami, bo to właśnie one odgrywają najważniejszą rolę, jeśli chodzi o przechowywanie butów.

Czy buty można przechowywać w plastikowym pudełku?

Plastikowe pudełka to dobry pomysł na to w czym przechowywać buty. Dzięki nim buty nie zabrudzą się, ani nie zniszczą. Pojemniki do przechowywania butów, wykonane z tego materiału, mają jeszcze jedną istotną funkcję. Są one przeźroczyste, a więc można łatwo sprawdzić, która para się w nich znajduje.

Gdzie przechowywać buty po sezonie?

Takich problemów z pewnością nie mają właściciele domów. Przechowywanie butów w małym mieszkaniu przysparza już nieco trudności. Po sezonie można umieścić je na wyższych półkach w szafie, pamiętając o ich wcześniejszym wyczyszczeniu i naprawie, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Jak przechowywać buty skórzane?

Buty skórzane wymagają dostępu do powietrza. Muszą mieć one również zapewnioną odpowiednią ilość miejsca, by się nie niszczyć i nie odkształcać. Dobrym pomysłem na to, jak przechowywać buty skórzane, będą cedrowe prawidła, pochłaniające wilgoć i zapobiegające odkształcaniu obuwia.

1 Reply to “Jak praktycznie przechowywać buty w małym mieszkaniu?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 14 =