Dlaczego nie mam ochoty na swojego faceta? Przyczyny niskiego libido

Brak libido będąc w związku może być całkiem normalną sytuacją. Nie zawsze będą Wam bowiem towarzyszyć wybuchy namiętności i chwile uniesień. Problem rodzi się natomiast wówczas, gdy ochota na seks z partnerem nie przychodzi, pomimo upływającego czasu. Nie mam ochoty na swojego faceta – to sytuacja, która może być związana z zaburzeniami hormonalnymi lub też mieć podłoże psychiczne. Dlatego też zawsze warto skonsultować ją z lekarzem. My podpowiadamy z kolei, jak rozniecić na nowo ogień w związku i powrócić do romantycznych uniesień we dwoje.

Niskie libido u kobiet

Niskie libido może być sygnałem alarmowym, wysyłanym przez nasz organizm. Dlatego też brak ochoty na współżycie warto skonsultować z odpowiednim lekarzem. Czasem przyczyną takiego stanu będzie zwykłe zmęczenie. Jednak brak chęci do seksu może również wiązać się z wieloma innymi problemami. Jeśli żona nie ma ochoty na tego rodzaju zbliżenia, warto przyjrzeć się stosowanej przez nią antykoncepcji hormonalnej. Pomimo tego, że może ona wpływać na libido, nie powinna go likwidować całkowicie. Źle dobrana antykoncepcja z kolei wpływa na pożądanie, powodując brak zainteresowania seksem.

To, dlaczego kobiecie nie chce się kochać, może również wynikać z różnego rodzaju chorób. Należy do nich np. cukrzyca. Niskie libido będzie jej początkowym objawem. Wpływa na nie również niedoczynność tarczycy, która prowadzi do zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu. Z zaburzeń takich wynikają również problemy z zajściem w ciążę, jeśli partnerzy zamarzą o powiększeniu rodziny. Negatywnie na chęci do seksu odbija się również nadużywanie alkoholu czy inne używki, prowadzące do tego, że partnerka nie chce się kochać. A to dopiero początek możliwych problemów, z których wynika obniżone libido, a co za tym idzie, brak ochoty na zbliżenia.

Co powoduje podniecenie u kobiet

Nie mam ochoty na swojego faceta – Co robić?

Nie mam ochoty na swojego faceta – to problem, z którym od czasu do czasu boryka się większość kobiet. Co zrobić gdy brak chęci na sex zaczyna być uciążliwy?

  1. Spróbuj naturalnych afrodyzjaków!

Apetyt na seks zwiększają niektóre produkty spożywcze. Warto więc wprowadzić je do swojej diety, by rozpalić zmysły i przywrócić ochotę na seks. O jakich produktach mowa? Z pewnością będzie to czekolada, która znacznie zwiększa potencję, ale również usuwa zmęczenie i pobudza do działania. W miłosnych eliksirach można zastosować truskawki i poziomki. Wyjątkowy wieczór warto również podkreślić lampką wina.

  1. Pomyśl dobrze o sobie!

Żadna dziewczyna nie chce się kochać, gdy boi się odrzucenia ze strony partnera. Czasem narastające kompleksy powodują spadek libido i lęk przed ujawnieniem niedoskonałości. Warto w takich momentach uświadomić sobie, że miłość partnera pojawiła się już wcześniej, niezależnie od wad i zalet, a także mankamentów urody, które często są po prostu dziełem naszej wyobraźni.

  1. Odpocznij i zrelaksuj się

Stres wpływa na libido, znacząco je osłabiając. Jeśli małżonkowie mają za sobą trudny, wyjątkowo stresujący okres w życiu, być może jest to powodem dlaczego żona nie chce się kochać z mężem. Warto wtedy nieco odpocząć, zrelaksować się, być może i wyjechać na wspólny weekend, by zobaczyć czy fakt, że nie mam ochoty na współżycie nie wiąże się przypadkiem z nadmiarem negatywnych emocji i przeciążeniem obowiązkami.

  1. Rozpalcie wyobraźnię

Żona nie chce się ze mną kochać – to wbrew pozorom nie taki rzadki problem. Jak mu zaradzić? Rozpalcie na nowo wygasłą namiętność. Być może sprawdzi się romantyczna kolacja z lampką wina, a może lepiej zaplanować wspólny wyjazd tylko we dwoje? Spokojna rozmowa i czas tylko dla siebie z pewnością poprawi Wasze relacje, potęgując dobry nastrój, sprzyjający zbliżeniom.

  1. Pogódźcie się!

Bo to jedyny sposób na to, by intymność i czułość powróciła do Waszych relacji. Negatywne emocje nie sprzyjają zbliżeniom, na które wówczas ani ona nie ma ochoty, ani tym bardziej on. Wyjaśnienie nieporozumień i znalezienie wspólnego języka z pewnością sprawi, że namiętność wróci ze zdwojoną siłą.

największy popęd seksualny

Jak rozbudzić w sobie chęć na seks?

Brak zainteresowania seksem w związku może wynikać z wielu różnych przyczyn. Jeśli nie jest on spowodowany stanem zdrowia, warto zadbać o ponowne rozbudzenie iskry namiętności. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy znaleźć przyczynę problemu „nie mam ochoty na współżycie”. Jeśli żona nie chce się kochać, być może jest przeciążona pracą lub obowiązkami domowymi.

Warto na co dzień pielęgnować związek drobnymi gestami i przyjemnościami. Nie można jednak zapominać również i o sobie. Czasem bowiem w natłoku zajęć i obowiązków, na dalszy plan spychamy swój wygląd, nie mamy czasu na aktywność fizyczną czy chociażby wizytę u fryzjera. Jeśli problemem w związku staje się to, że „mąż nie chce się ze mną kochać”, być może warto zaskoczyć go zmianą w wyglądzie lub pokusić się o elegancki strój i szykowny makijaż na wspólny wieczór.

nie mam ochoty na seks

Co powiedzieć, kiedy nie mam ochoty na seks?

On chce się kochać a ja nie – co zrobić w takiej sytuacji? Z pewnością nie należy zmuszać się do zbliżenia, gdy nie ma się na niego najmniejszej ochoty. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wytłumaczenie partnerowi czy mężowi, dlaczego nie jest to najlepszy moment na seks. Szczerość w tym zakresie może być lepszym rozwiązaniem, niż najlepsze nawet kłamstwo, które – jak wiadomo – ma krótkie nogi i może wyjść na jaw w zupełnie niespodziewanym momencie.

nie mam ochoty na swojego faceta

W jakim wieku jest największy popęd seksualny?

Jak pokazują badania, popęd seksualny jest zależny m.in. od wieku. U mężczyzn jest on znacznie silniejszy do 35 roku życia, po czym zaczyna powoli spadać. Pożądanie u kobiet budzi się po 30 roku życia, kiedy zaczynają one lubić i akceptować swoje ciało z jego wadami i zaletami.

Niskie libido u kobiet

Co powoduje podniecenie u kobiet?

Badania wykazały, że podniecenie u kobiet ma bardziej psychiczny, niż fizyczny charakter. Dlatego też, aby mogło ono zaistnieć, konieczne jest pobudzenie różnych obszarów, związanych z układem nerwowym. Aby podniecić kobietę, konieczne jest nawiązanie więzi interpersonalnej, wprowadzenie odpowiedniego nastroju, ale również czułość i komplementy, potwierdzające atrakcyjność partnerki.

Po czym poznać że facet cię pożąda

Kiedy on ma na Ciebie ochotę?

Chcąc się dowiedzieć, czy mężczyzna ma na Ciebie ochotę, warto obserwować jego mowę ciała. Do sygnałów świadczących o tego rodzaju planach, należy m.in. subtelne dotykanie Twojej dłoni, pocieranie nosa, spowodowane wzrostem ciśnienia krwi, zagryzanie wargi czy też wymowny gest umieszczenia ręki na Twoich biodrach i przyciągnięcie w ten sposób do siebie.

Po czym poznać że facet cię pożąda?

Na pożądanie wskazuje zachowanie mężczyzny. Pierwsze oznaki męskiego podniecenia to przede wszystkim prostowanie sylwetki, strzepywanie z ubrań nieistniejących pyłków i poprawianie poszczególnych elementów garderoby, które ma na celu odpowiednią prezentację przed kobietą.

1 Reply to “Dlaczego nie mam ochoty na swojego faceta? Przyczyny niskiego libido”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 7 =