Jak samodzielnie naprawić spłuczkę Geberit?

Problem związany z cieknącą spłuczką jest dość częsty. Sama spłuczka jest urządzeniem, z którego korzysta się od kilku do kilkunastu razy dziennie, w zależności od ilości domowników. Po jakimś czasie eksploatacji może dojść do usterki. Wpływ ma na to nie tylko częstotliwość użytkowania, ale także chociażby twarda woda, która zazwyczaj doprowadza do uszkodzeń wewnątrz mechanizmów spłukujących czy napełniających.

W przypadku stelaży podtynkowych Geberit możliwa jest samodzielna naprawa spłuczki, o ile jesteśmy w posiadaniu odpowiednich, pasujących części zamiennych https://proterm.sklep.pl/czesci-zamienne-geberit,c679,pl.html do niej . Jeśli jesteś ciekawy, jak naprawić spłuczkę Geberit krok po kroku – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem!

remont łazienki

Czy spłuczkę Geberit można naprawić samodzielnie?

Wiele osób obawia się montażu stelaży podtynkowych ze względu właśnie na konieczność naprawienia awarii związanych z chociażby przeciekającą spłuczką. Osobom tym wydaje się, że najdrobniejsza awaria oznacza kucie płytek, po to by dostać się do stelaża. W praktyce na szczęście wygląda to zupełnie inaczej.

Oczywiście sam dostęp do spłuczki Geberit jest nieco ograniczony, nie oznacza to jednak, że wymiana części zamiennych musi być skomplikowana. Podtynkowy zbiornik Geberit został zaprojektowany w taki sposób, by można było wymienić części zamienne bez uszkodzenia panelu. Otwór rewizyjny nie jest zbyt duży, jednak pozwala na to, by włożyć do środka dłoń i wyciągnąć oraz włożyć dany zawór.  Najpierw jednak trzeba ustalić, których części dotyczy awaria oraz czy na pewno istnieje konieczność wymiany części zamiennych na nowe, często bowiem można tego uniknąć – o czym poniżej!

Awaria spłuczki Geberit – jak rozpoznać co się zepsuło?

Awaria spłuczki awarii nie równa. Woda ze spłuczki może kapać, lecieć cały czas, sama spłuczka może po prostu wolno się napełniać lub nie napełniać się w ogóle. Praktycznie każda spłuczka od wewnątrz wygląda tak samo. Znajdują się w niej dwa zawory, jeden napełniający, drugi spustowy. Jeśli woda wciąż leci, oznacza to, że uszkodzeniu uległ zawór spłukujący.

W przypadku gdy zaczyna woda lecieć dopiero wtedy, gdy spłuczka się napełni, oznacza to, że zaczyna się ona przelewać i uszkodzeniu uległ zawór napełniający. Przed zakupieniem nowych części Geberit należy wyjąć każdy z zaworów po kolei i sprawdzić czy czasem nie ma nim jakichś zanieczyszczeń. To bowiem oderwany kamień lub inne zanieczyszczenia, które dostały się do spłuczki mogą powodować zator i utrudniają poruszanie się elementów ruchomych.

W najlepszym wypadku wystarczy oczyścić zawory lub zakupić nowe uszczelki Geberit. Jeśli to nie pomoże niezbędna będzie wymiana zaworu napełniającego Geberit lub spustowego. Części zamienne do Geberita należy kupować w branżowych, sprawdzonych sklepach. Tylko wtedy ma się pewność, że dana cześć zamienna jest oryginalna, nowa, wolna od wad.

Czy spłuczkę Geberit można naprawić samodzielnie?

Wiele osób obawia się montażu stelaży podtynkowych ze względu właśnie na konieczność naprawienia awarii związanych z chociażby przeciekającą spłuczką. Oczywiście sam dostęp do spłuczki Geberit jest nieco ograniczony, nie oznacza to jednak, że wymiana części zamiennych musi być skomplikowana.

Podtynkowy zbiornik Geberit został zaprojektowany w taki sposób, by można było wymienić części zamienne bez uszkodzenia panelu. Otwór rewizyjny nie jest zbyt duży, jednak pozwala na to, by włożyć do środka dłoń i wyciągnąć oraz włożyć dany zawór.

1 Reply to “Jak samodzielnie naprawić spłuczkę Geberit?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 16 =