Montaż kabiny z głębokim brodzikiem krok po kroku!

Urządzając łazienkę, stajemy przed odwiecznym dylematem, związanym z wyborem kabiny bądź wanny. Decyzja nie jest łatwa i zazwyczaj związana jest ściśle z miejscem, jakie mamy w łazience. Prawda jest jednak taka, że coraz więcej osób decyduje się na zakup kabiny prysznicowej, nie tylko ze względu na to, że mają do dyspozycji niewielką łazienkę, ale też z innych względów praktycznych. Kabinę podczas remontu może zamontować fachowiec, jednak można zrobić to również samodzielnie, o ile dokładnie zapoznamy się z instrukcją, filmami instruktażowymi i poradami. Dzięki samodzielnemu montażowi możemy sporo zaoszczędzić, zyskujemy również własną satysfakcję i nierzadko podziw ze strony domowników, czyli to co jest bezcenne!

Jak samodzielnie zamontować kabinę prysznicową?

Zanim opowiemy coś więcej o montażu kabiny z głębokim brodzikiem, należy przyjrzeć się bliżej zakupionemu modelowi. Jeśli jest to kabina markowa, nie została zakupiona w markecie i nie została wyprodukowana w Chinach, jest duże prawdopodobieństwo, że sam montaż nie będzie trwał długo i nie będzie także zbyt skomplikowany.

Montaż kabiny najlepiej jeśli jest wykonywany przez dwie osoby. Być może nie jest to zbyt skomplikowana czynność, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że zamontowane drzwiczki to spore elementy, które ze względu na materiał wykonania, można po prostu zbić lub uszczerbić. Montaż przez dwie osoby jest po prostu dużo wygodniejszy.

kabina prysznicowa montaż

W pierwszej kolejności zamontuj brodzik!

Każdy montaż kabiny osadzonej na brodziku rozpoczyna się od osadzenia właśnie go. Brodzik powinien być umieszczony w odpowiednim miejscu, jego nóżki powinny być wyregulowane w taki sposób by był równy. Optymalne wyregulowanie sprawdza się przy pomocy poziomicy. Oczywiście sam montaż brodzika rozpoczyna się dopiero, wtedy gdy przygotowane zostało podłoże oraz sama instalacja. Po wstawieniu i wyregulowaniu brodzika, należy miejsce styku ściany i brodzika zasilikonować. Miejsca styku powinny być dokładnie uszczelnione silikonem, w innym przypadku kabina będzie nieszczelna.

Czas na montaż kabiny!

Następnym krokiem jest zamontowanie ramy kabiny. Ważne jest to, by nie pomylić strony lewej z prawą. Do górnej i dolnej szyny należy wsunąć łączniki, następnie przykręcić je wkrętami. Do dolnych łączników następnie należy wsunąć profile. Profile te kolejno trzeba wstępnie połączyć z szyna górną. Gdy stelaż jest stabilny można zająć się ostatnim etapem, czyli montażem szyb. Po włożeniu szyb do profili, należy je zablokować. Następnie należy na szybę założyć uszczelkę, pomóc można sobie w tej czynności, poprzez posmarowanie krawędzi szyby płynem do naczyń.

Silikonem sanitarnym, najlepiej przezroczystym uszczelnia się na sam koniec miejsca styku szyb z szyna górną. Górną szynę powinno się przykręcić do końca, można już na tym etapie założyć zaślepki.

Pierwszy test szczelności kabiny można wykonać dopiero po zawiązaniu się silikonu, czyli po około 12 – 24 godzinach.

1 Reply to “Montaż kabiny z głębokim brodzikiem krok po kroku!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − trzy =