Jak wysuszyć włosy bez suszarki? Naturalne sposoby suszenia

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Częste suszenie włosów przy pomocy suszarki odbija się negatywnie na ich kondycji i wyglądzie. Nie zawsze również mamy pod ręką to urządzenie, zwłaszcza podczas wyjazdów służbowych czy urlopów. Jak wysuszyć włosy bez suszarki i czy jest to w ogóle możliwe? Przeczytaj nasz poradnik, w którym rozwiewamy wszystkie wątpliwości.

Dlaczego suszenie włosów jest ważne?

Wbrew pozorom, suszenie włosów jest niezwykle istotną czynnością, a chodzenie z mokrą głową nie należy do najzdrowszych zachowań. Jak to możliwe? Jak wiadomo, w wilgotnym środowisku namnażają się drożdże i bakterie. Dotyczy to również skóry głowy, zwłaszcza, gdy mokre włosy przykrywamy na długi czas turbanem z ręcznika. Jeszcze gorszym rozwiązaniem jest spędzenie nocy z wilgotnymi włosami. Wszystko to prowadzi do powstawania szeregu istotnych problemów, z którymi trudno się uporać, nie likwidując przy tym ich źródła. Suszenie włosów pozwala również rozwiązać takie kłopoty, jak chociażby przetłuszczanie się włosów, łupież i swędzenie. Jak widać, jest to niezwykle istotna czynność, której nie można pomijać w codziennej higienie. Jak wysuszyć włosy bez suszarki? Podpowiadamy szereg sprawdzonych sposobów.

Dlaczego suszenie włosów jest ważne

Jak wysuszyć włosy bez suszarki? Top 5 sposobów

Jak szybko wysuszyć włosy bez suszarki? Z pewnością nie raz zadawałaś sobie to pytanie. Nic dziwnego, bo wieczorny spacer z mokrymi włosami czy też chodzenie po mieszkaniu z turbanem z ręcznika na głowie nie należy do najzdrowszych nawyków. Przeczytaj więc nasz poradnik, jak wysuszyć włosy bez pomocy suszarki szybko i skutecznie.

Jak wysuszyć włosy bez suszarki

Suszenie włosów bez suszarki – Suszenie z użyciem ręcznika

To jedna ze zdecydowanie najpopularniejszych metod na to, jak suszyć włosy bez suszarki. Warto zainwestować w produkt, który doskonale pochłania wodę. Sprawdzają się tutaj przede wszystkim turbany z mikrofibry. Zdecydowanie nie należy suszyć włosów ręcznikiem z materiału, który nie pochłania wody. Może on bowiem spowodować uszkodzenia włosów, niszcząc ich wygląd.

Suszenie włosów bez suszarki – Wykorzystaj czas pod prysznicem

Już pod prysznicem można rozpocząć suszenie włosów bez suszarki. Jak to zrobić? Należy zacząć przede wszystkim od dokładnego wyciśnięcia włosów. Warto również rozdzielić je palcami, gdyż splątane kosmyki będą znacznie wolniej wysychały. Po umyciu i rozdzieleniu, zwiąż włosy w kok, by znowu nie namakały. Włosami można również energicznie potrząsać po wyjściu spod prysznica. Przepływające między nimi powietrze z pewnością przyśpieszy proces wysychania.

Odpowiednia technika wycierania włosów

Suszenie włosów bez suszarki – Zmiana ułożenia włosów

To doskonały pomysł na to, jak wysuszyć włosy, żeby były proste. Użyj  szczotki z mikrofibry, która wchłonie wodę. Możesz również wykorzystać szczotkę z okrągłym włosiem, która wyprostuje włosy. Ułożenie poszczególnych pasm należy zmieniać stosunkowo często. Zwiększenie przepływu powietrza pomiędzy nimi, pozytywnie wpłynie na proces schnięcia, przyśpieszając go w znaczny sposób.

Suszenie włosów bez suszarki – Odpowiednia technika wycierania

Bardzo często zapominamy o tym, że włosów w żadnym wypadku nie należy pocierać w trakcie wycierania. Przez pocieranie niszczymy końcówki włosów, ale również nie przyczyniamy się do ich zdrowego wyglądu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie ich odciśnięcie. Skutecznym sposobem na to, jak szybko wysuszyć włosy bez użycia suszarki, będzie również zawiązanie ich na chwilę w turban z ręcznika, by ten wchłoną odpowiednią ilość wody.

Suszenie włosów bez suszarki

Suszenie włosów bez suszarki – Papierowe ręczniki

Papierowe ręczniki to kolejny sposób na to, jak wysuszyć włosy bez suszarki. Zapytaj więc domowników lub sprawdź, czy posiadasz taki produkt w kuchni. Po wytarciu włosów tradycyjnym ręcznikiem, odsącz je przy pomocy ręcznika papierowego, dzięki czemu staną się one prawie zupełnie suche. A co najważniejsze, suszarka nie będzie Ci do tego w ogóle potrzebna, dzięki czemu włosy nie będą przesuszone i spuszone.

Co zrobić żeby włosy po wysuszeniu były proste?

Warto w tym celu zastosować odpowiednią szczotkę. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku szczotka z okrągłym włosiem. Szczotka prostująca nie tylko rozczesuje, ale równie wygładza i prostuje włosy. Jest ona łatwa w użyciu i pozwala zaoszczędzić czas, który trzeba przeznaczyć na układanie fryzury i prostowanie włosów prostownicą.

Czy można iść spać z mokrymi włosami?

Z pewnością nie jest to dobre rozwiązanie. Mokre lub wilgotne środowisko sprzyja namnażaniu się bakterii i grzybów. Co więcej, mokre włosy, ocierające się o poduszkę, są znacznie bardziej podatne na różnego rodzaju uszkodzenia. A wszystko to z powodu odchylonych łusek, które pojawiają się, gdy włosy są mokre. Spanie z mokrymi włosami pogarsza również ich kondycję i wygląd.

Suszenie z użyciem ręcznika

Czy suszenie włosów jest zdrowe?

Dla włosów wysoka temperatura jest wyjątkowo szkodliwa, a taką właśnie na ogół ustawiamy na suszarce. Prowadzi to do rozchylenia łusek włosów, co znacznie je osłabia i czyni podatnymi na zniszczenia. Często suszone włosy stają się matowe, szorstkie i łamliwe. Dlatego też warto wiedzieć, jak wysuszyć włosy bez suszarki, by uchronić je przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.

Jak mieć proste włosy bez użycia ciepła?

Aby mieć proste włosy, nie używając przy tym źródła ciepła, warto zainwestować w specjalnie do tego celu przeznaczoną szczotkę. Można zakupić również odpowiednie kosmetyki, pozwalające osiągnąć tego rodzaju efekty. Może to być np. prostujący szampon i odżywka, zakupione w popularnej drogerii.

Czy można iść spać z mokrymi włosami

Dlaczego włosy się puszą po umyciu?

Odpowiedzialne za taką sytuacje są ubytki w łuskach włosów. Nieszczelność włosów powoduje, że tracą one wilgoć w znacznie szybszy sposób. To właśnie dlatego stają się one suche. Takie włosy starają się pozyskać wilgoć z otoczenia. Skutkiem tego zaczynają odstawać, co określamy mianem puszenia.

Czy można suszyć włosy głową w dół?

Suszenie włosów głową w dół powoduje, że nabierają one objętości i lekko unoszą się przy nasadzie. Dlatego też ten sposób suszenia jest polecany przez fryzjerów osobom z włosami pozbawionymi objętości.

1 Reply to “Jak wysuszyć włosy bez suszarki? Naturalne sposoby suszenia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − pięć =