Proterm Bydgoszcz – Pomagamy w montażu i doborze pomp!

W aktualnych czasach pompy ciepła są coraz częstszą metodą ogrzewania domów i zyskują na coraz większej popularności poprzez pozytywne opinie użytkowników. Jest to z pewnością jeden z najbardziej ekologicznych sposobów ogrzania całego domu oraz jest przyjazny dla środowiska, dlatego też warto skorzystać z dofinansowania na tego typu urządzenia. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat pomp ciepła? Jeśli tak – nie czekaj i zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Pompa ciepła Bydgoszcz

Pompy ciepła wyposażone są także w czynnik chłodniczy. Za pomocą pompy ciepła obniżyć można koszty zużywania energii przy zachowaniu wysokiej wydajności cieplnej. W Bydgoszczy usługi instalacji pomp ciepła oraz serwisu świadczy przedsiębiorstwo Proterm. Dzięki wyspecjalizowanemu personelowi każdy klient ma pewność, iż pompa ciepła jest właściwie dobrana pod wielkość danego budynku i zapewni odpowiednie zapotrzebowanie na energię cieplną.

Właściwe dobranie mocy pompy daje gwarancje wysokiej wydajności przy zachowaniu niskiego zużycia energii. Zasada działania pompy ciepła polega na pobieraniu energii cieplnej z otoczenia (tzw. dolne źródło ciepła) do budynku tak, aby mogło ono efektywnie zasilać jego system grzewczy (tzw. górne źródło ciepła), zarówno po stronie ogrzewania, jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Sam koszt montażu pompy ciepła jest dość wysoki, w porównaniu z innymi metodami ogrzewania budynku, jednak pompy ciepła charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji. Koszt zużycia energii jest niższy niż w przypadku innej metody ogrzewania mieszkania.

Ważnym aspektem przy sprawdzeniu opłacalności pomp ciepła jest współczynnik COP. Dzięki niemu, można zobaczyć, jaka jest relacja pomiędzy pobieraną energią cieplną dostarczoną do budynku, a energią elektryczną włożoną w ten proces. Pompa ciepła współpracująca z kotłem gazowym kondensacyjnym w jednej instalacji grzewczej to rozwiązanie zapewniające wysoki komfort oraz pewność odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach przez cały rok.

  zamontowana pompa ciepła

Montaż pompy ciepła

Warto również pamiętać, że przed samym montażem pompy ciepła konieczne jest dokonanie obliczeń związanych z mocą urządzenia. Właściwie dobrana pompa ciepła pod względem mocy do powierzchni budynku gwarantuje niezwykły komfort cieplny i jest w stanie we właściwy sposób ogrzać pomieszczenia. Do właściwego działania całej instalacji grzewczej konieczne jest umiejętne zaprojektowanie oraz wykonanie montażu całej instalacji przez doświadczonych pracowników.

Właściwie zamontowana instalacja grzewcza przy wykorzystaniu pompy ciepła jest gwarancją dużego komfortu użytkowania przez wiele lat. Montaż pomp ciepła w dużej mierze zależy od rodzaju pompy ciepła. Gruntowa pompa ciepła wymaga znacznie więcej nakładów pracy oraz koszt instalacji jest znacznie wyższy w porównaniu z pompą powietrzną. Powietrzna pompa ciepła nie wymaga dużo miejsca przy instalacji, dlatego też jest coraz częściej stosowaną opcją przy wyborze instalacji grzewczej.

Wśród firm produkujących pompy ciepła wyróżnić można przedsiębiorstwo Viessmann, Instal, Energy, Daikin oraz Panasonic. Często pompa ciepła montowana jest wraz z fotowoltaiką, dzięki czemu koszty eksploatacji oraz zużycie energii elektrycznej jest jeszcze niższe. Pompa ciepła i fotowoltaika jest, zatem najlepszym rozwiązaniem, który w perspektywie wielu lat gwarantuje spore oszczędności. Warto doceniać i wybrać tego rodzaju połączenie szczególnie podczas budowy nowoczesnych budynków. Odnawialne źródła energii takie jak fotowoltaika są coraz częściej wykorzystywane w instalacjach grzewczych m.in do podgrzewania wody.

Montaż pompy ciepła Bydgoszcz

Firma Proterm posiada w swoim bogatym asortymencie wysokiej jakości pompy ciepła. Są one gwarancją niezawodności oraz trwałości, gdyż pochodzą od sprawdzonych i renomowanych producentów. Wśród wielu usług przedsiębiorstwa Proterm znajduję się także kompleksowy montaż pomp ciepła w Bydgoszczy i okolicach. Doświadczeni pracownicy hurtowni hydraulicznej Proterm gwarantują właściwą pomoc w doborze pompy ciepła. Dobrze dobrane urządzenie daje ogromny komfort użytkowania oraz pozwala na spore oszczędności. Wiele korzyści niesie za sobą połączenie pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym. Zastosowanie ogrzewania podłogowego zapewnia domownikom lepszy rozkład temperatury niż grzejniki konwekcyjne, ponieważ rozkład ciepła następuje równomiernie po całej powierzchni pomieszczenia. Przedsiębiorstwo Proterm świadczy także usługi montażu na terenie Bydgoszczy ogrzewania podłogowego.

 

Serwis pompy ciepła

Przedsiębiorstwo Proterm świadczy także usługi serwisu pomp ciepła https://proterm.info.pl/montaz-pompy-ciepla-bydgoszcz/. Taka usługa jest potrzebna nie tylko w przypadku dużej awarii pompy, lecz także, gdy wymaga sprawdzenia prawidłowego działania przed sezonem grzewczym. Przynajmniej raz w roku należy skonsultować się z profesjonalnym serwisantem, aby zagwarantować prawidłową pracę pompy poprzez jej właściwą konserwację. Takie działania z pewnością przekładają się na dłuższą żywotność bezawaryjnej pracy pompy ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − dziesięć =