Jak przygotować swojego psa na upały?

Wielu ludzi uwielbia wysokie temperatury i piękną, słoneczną pogodę, bo z tym kojarzy im się lato. Ciesząc się ciepłem oraz promieniami słońcami, nie należy jednak zapominać o czworonogach. Szczególnie rasy z gęstym, grubym futrem znoszą upały znacznie gorzej niż my. Troszczysz się o swojego pupila i chcesz, aby był wtedy bezpieczny? Nie wiesz, jak go przygotować na spiekotę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak to zrobić w łatwy sposób! Zapraszamy do lektury!

Pies na spacerze w upały

Latem zwykle planujemy wakacyjne wyjazdy i coraz częściej zabieramy na nie czworonożnego przyjaciela. Może spędzać z opiekunami czas na długich spacerach, wędrować wraz z nimi po niektórych plażach czy zwiedzać okolicę. Na taką wyprawę potrzebujemy kilku niezbędnych akcesoriów, od legowiska po smycze dla psa. Warto je kupić w sprawdzonym sklepie, bo wtedy będziemy mieć pewność, że zdadzą egzamin nawet w niesprzyjających warunkach. Porządna smycz wytrzyma gwałtowne szarpnięcie, a psie posłanie – spotkanie z pazurami.

Nie trzeba jednak urlopu, aby zadbać w ten sposób o swojego zwierzaka. Każdego dnia powinien być wyprowadzony przynajmniej na jeden dłuższy spacer, aby się nie nudził. Warto mieć na uwadze (zwłaszcza w mieście), że pora największych upałów nie jest odpowiednim czasem na taką wycieczkę. Lepiej poczekać, aż temperatura nieco spadnie. Ponadto trzeba unikać zbyt nagrzanej powierzchni, np. asfaltu bądź płyt. Psie łapy mają delikatne opuszki, więc nietrudno o poparzenie. Lepiej wybrać się na zewnątrz później, a także pójść w zacienione miejsce, między drzewa.

O co zadbać podczas wysokich temperatur?

Na świeżym powietrzu musimy pilnować, aby psiak nie był spragniony ani nie było mu zbyt gorąco. Nie wolno zostawiać go w nasłonecznionym miejscu, np. pod sklepem czy przywiązywać do słupka na chodniku, nawet gdy planujemy „na minutkę” wyjść na zakupy. Absolutnie nie wolno zostawiać go w samochodzie, choćby na chwilę. Po wyłączeniu klimatyzacji wnętrze pojazdu nagrzewa się błyskawicznie, co może być groźne dla zdrowia lub życia czworonoga.

Kiedy jesteśmy w domu, pupil może wypoczywać na chłodnych płytkach podłogowych. Dobrym pomysłem będzie zakup akcesorium, które zwiększy jego komfort. Idealnym przykładem takiego produktu będzie mata chłodząca dla psa. Można ją zamówić w jednym z kilku rozmiarów, aby pasowała do gabarytów zwierzaka. Prócz tego maty są dostępne w różnych kolorach oraz wzorach. Wystarczy wybrać motyw, który podoba się nam najbardziej, przykładowo w kolorowe psie łapki, aby udekorować strefę, gdzie przebywa psiak, a jednocześnie nasz pokój.

Jak chronić psa przed upałem?

Czworonożny przyjaciel może lubić lato tak samo jak my, bo wtedy mamy więcej czasu, który możemy poświęcić np. na spacery z nim. Niemniej należy troszczyć się o to, aby zawsze miał miskę pełną świeżej, czystej wody, a przede wszystkim mógł się schronić przed skwarem. Jeśli na co dzień przebywa na zewnątrz, musi mieć bezpieczne, osłonięte przed słońcem miejsce. Zachęcamy do zajrzenia na stronę sklepu e-Hunter, gdzie można znaleźć wiele akcesoriów przydatnych podczas upałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + 15 =